Czas na długie jesienne wieczory

by Dorota na przedmieściach
Od kilku dni jestem gotowa na jesienne wieczory. 
Gdy deszcz pada za oknem to można się smucić, denerwować na pogodę a można też usiąść z kubkiem herbaty i poczytać książkę.
Ja to lubię najbardziej 🙂 
Niestety ciągle mi takiego miejsca brakowało. Po poprzedniej zimie stwierdziłam, że dość i trzeba temu  jakoś zaradzić.
Znalazłam takie miejsce w naszym salonie!!
Tak wyglądało na początku zmian.
Zdecydowałam się zlikwidować grzejnik aby zyskać trochę miejsca. Liczę, że ogień w kominku mnie ogrzeje albo pozawijam się w koc.
Prace powoli szły do przodu i pewnego dnia pojawiła się też nowa podłoga. Potem systematycznie zagospodarowywałam ten kącik. Niektóre elementy wykonałam ręcznie – z czego jestem niezmiernie dumna – post tutaj
Ostatni element brakujący to była lampa. Szukałam, przeglądałam, aż tu pewnego dnia Pan Mąż przywiózł z bazarku zdobycz. Starą lampę wyprodukowaną w kraju, który juz nieistnieje 🙂
Zdobycz tym bardziej cenna. Uwielbiam takie niepowtarzalne rzeczy. Wiemy, że nie sztuką jes pójść i kupić. Sztuką jest upolować !!!
Lampę wyczyściłam, zmieniłam przewody na nowe i w kolorze ciemnym, dokupiłam nowy abażur i tak oto kącik do czytania gotowy.
Właściwie to już nie czekam na jesienne czy zimowe wieczory tylko korzystam jeszcze ostatnimi dniami lata. Przewidując lekkie chłody zaopatrzyłam się w kosz, w którym jest miejsce na prasę,  książki i wszelkie koce i pledy, bo istotą ciepłolubną jestem.
Dopiero teraz po kilku dniach użytkowania zauważam, że mój kącik czytelnika spełnia jeszcze rolę –  miejsca zadumy. Okna tarasowe dają możliwość obserwacji ogrodu, roślin i zmieniających się pór roku. Czasami wystarczy usiąść, popatrzeć i … wystarczy.
Przede mną jeszcze do zaplanowania część ogrodu przed oknem. Już wiem, że wszelkiej maści kwiaty i kwiatuszki muszą być. Zacznę pewnie od cebulowych, pierwszych, wiosennych.
Wyciągam więc wszystkie książki na które nigdy nie miałam czasu, biegnę do księgarni i biblioteki i rozpoczynam jesienne wieczory z książką. Wszelkie sugestie co warto przeczytać mile widziane.

Dziękuję że zatrzymaliście się na
chwilę na przedmieściach

Dorota

You may also like

7 komentarzy

Agata 19 września, 2014 - 11:05 am

Po pierwsze mój wymarzony fotel, po drugie też lubię jesienne wieczory z książką choć rzadko mogę sobie na nie pozwolić. W takiej scenerii byłyby podwójną przyjemnością !

Reply
Dorota na przedmieściach 19 września, 2014 - 11:20 am

Z wolnymi wieczorami u mnie też krucho ale teraz mam dodatkową motywacje aby wygospodarować chwilę dla siebie:-)

Reply
Mały biały domek 19 września, 2014 - 5:08 pm

W Moim M nie mam miejsca na taki ''buduar'' miłego wypoczynku życzę .. A na jesienne wieczory polecam'' Kawiarenkę pod różą'' Katarzyny Michalak, taka babska proza . Coś w sam raz na wieczór.Pozdrawiam serdecznie Dorcia.

Reply
Dorota na przedmieściach 22 września, 2014 - 5:41 am

Dzięki za podpowiedź – na wieczory babska proza w sam raz 🙂

Reply
Mysia Familia 10 kwietnia, 2015 - 5:29 pm

Pan Mąż ma gust! Lampa przednia, a i kącik urządzony ze smakiem 🙂

Reply
It's cosy here... 11 września, 2015 - 7:09 pm

Świetny kacik – zazdroszczę!
i ten pieniek…. ;)))
Pozdrawiam!
:*

Reply
Dorota na przedmieściach 12 września, 2015 - 6:44 am

Pieniek 🙂 wiem

Reply

Leave a Comment